Home > TECHNOLOGIE > BABOLAT

BABOLAT

BABOLAT - TECHNOLOGICKÁ PŘEVAHA


Každá inovace firmy BABOLAT je odrazem nadvlády BABOLATu v oblasti technologie. Exkluzivní a specifické technologie pro výrobu strun a raket jsou indikátory stále úspěšnějších výrobků. Každý den po celém světě tak BABOLAT poskytuje hráčům technologickou převahu.


MATERIÁLY
Vzhledem ke svému odhodlání inovovat a zlepšovat tak výkony hráčů, se BABOLAT zavazuje k neustálému výzkumu špičkových materiálů, které zaručují sílu, lehkost a pohodlí.

Carbon Nanotube TM
Tento výrobek je výsledkem základního výzkumu a je 5x tužší než klasický karbon. Jeho molekulární struktura je stejně čistá jako u diamantu a výsledkem je větší odolnost materiálu při hře. Carbon Nanotube TM je zakomponován do raket a jeho výjimečné vlastnosti vedou ke zvýšení odolnosti raket proti kroucení.

High modulus graphite
Materiál z vysoce přizpůsobivého grafitu obsahuje vysoce výkonná vlákna, která nabízejí skvělý poměr mezi tuhostí a váhou rakety. To znamená, že i při nízké váze rakety je zachována vysoká tuhost rámu.

Zylon TM used 
Toto organické vlákno je o 50% tužší než standardní karbon. Vlákno je kompletně (360 stupňů) omotáno okolo hlavy rakety. Toto zaručuje lepší kontrolu letu míče dokonce i při úderech zahraných mimo střed rakety.

Graphite
Tuhý složený materiál, který je ale zároveň trvanlivý a lehký.

Kevlar®
Typ vlákna, které v sobě spojuje vyšší trvanlivost a pohodlí.

Fiberglass
Materiál používaný v kombinaci s grafitem, vlastnosti tohoto těžšího materiálu zlepšují pohlcování vibrací.


TECHNOLOGIE  RAKET

KRČEK RAKETY
Vlastnosti rakety přímo odrážejí svůj design a použité materiály. Krček (část rakety mezi hlavou a držadlem) je obzvláště citlivý na kroucení a ohyb. BABOLAT přišel s produkty, které pro krček zajišťují sílu a kontrolu.

Straight Beam + Stabilizers
(rovný krček + zpevňovače)

Rovný krček a zpevňovače jsou vyztuženy vlákny Carbon Nanotube TM.
Větší odolnost o 20% proti kroucení je zaručena díky kombinaci použitých materiálů.
Více síly, ale také úžasný cit pro míč.
Tubular Beam
(oválný krček)

Oválný krček je nejlépe odolný proti ohybu při minimální váze.
Rectangular Beam
(obdélníkový krček)

Vyšší pružnost obdélníkového krčku umožňuje lepší kontrolu letu míče.
 

SYSTÉMY
BABOLAT, světový leader v oblasti strun, vlastní nepopiratelné zkušenosti a znalosti v této oblasti. Toto dědictví bylo u zrodu mnoha inovací a umožnilo BABOLATu vytvořit systém Woofer: tedy technologii, která umožňuje, aby raketa a struny spolupracovaly, tj. vzájemně na sebe působily.

Dual Woofer
Pohlcuje 5x více vibrací než tradiční GROMMET systém. Dual Woofer spojuje 2 typy materiálů s vzájemně se doplňujícími vlastnostmi. První materiál (méně ohebný) zaručuje hladký skluz strun po nárazu míče a předchází  tak zablokování. Druhý materiál (více pružný) zachycuje vibrace po nárazu míče.

Woofer
Díky zvýšenému kontaktu míč – struny zlepšuje Woofer systém kontrolu a manévrovatelnost rakety o 25%. Zároveň optimalizuje cit pro míč.

Soft Woofer
Díky umístění systému na středu krátkých a dlouhých strun zachycuje Soft Woofer vibrace z oblasti sweetspotu = středu hlavy rakety, což je ideální při zásahu míče.

 

BABOLAT – VŽDY VE HŘE NAPŘED
TECHNOLOGIE TENISOVÝCH STRUN
Jako vynálezce tenisových strun si je firma BABOLAT více vědoma jejich důležitosti než kdokoli jiný. Tenisová raketa je „motor“ a tenisové struny jsou „pohonnou látkou“ pro tento motor. Tenisové struny jsou jedinou dynamickou částí rakety, která přichází do styku s míčem. Jejich úkolem je zajistit sílu, cit a kontrolu.


Z čeho jsou struny vyrobeny?
Pro porovnání – struny mají strukturu, která je identická struktuře lidského těla. Kosti jsou základním stavebním materiálem, svaly jsou maticí a kůže je vrchním pokrytím.


MATERIÁLY

BABOLAT, celosvětový leader ve výrobě výpletů z přírodních strun a také dodavatel pro nejlepší světové hráče. Vyvinul výplety se všemi zásadními vlastnostmi a to zejména u výpletů, které jsou schopny dlouho udržet napětí, což je ideální pro co nejlepší kontrolu míče. Toto je také důvod, proč si oddělení výzkumu a vývoje ve firmě BABOLAT vybírá vysoce pružná vlákna (PA 66, PET), která během speciálního procesu zvyšují schopnost udržet napětí strun.

Gut
Skupina přírodních strun – hovězích střívek

Polyamide
Velice pružná polyamidová vlákna – PA 66

Polyester
Velice pružná polyesterová vlákna - PET

 


MATICE
Jako lidské svaly tak i tato matice zajišťuje, že všechny komponenty jsou vzájemně propojeny.

TPU Crosslinked TM
Polyuretanový materiál s přírodní pružností, která je 10x větší než u polyamidu, což zaručuje maximální pružnost i maximální komfort.

Hotmelt PA
Vysokoteplotní proces používaný ke zlepšení kontaktu molekul, což zaručuje lepší spojení materiálů.

Chemical fusion
Chemický svářecí proces pro zabalené struny.

 

POTAH STRUN
Potah strun svým designem odpovídá požadavkům hráčů tj. trvanlivost a kontrola míče. Také odpovídá představám vyplétačů tj. rychlejší a efektivnější vyplétání.

Komfort

·        PA Antishock

Používá se v Xcel Premium pro zvýšení pružnosti strun.

Trvanlivost

·        Thermogut

Vysokoteplotní dokončovací proces používaný pro přírodní struny. Zvyšuje trvanlivost o 25% a odolnost proti vlhkosti o 60%.

·        Cobalt

Nový materiál používaný při dokončovacím procesu – 2x odolnější proti obrušování než Titanium.

·        Titanium

Odolný zejména proti přehřívání, čímž se omezuje tření strun navzájem o sebe, což je hlavní důvod prasknutí struny zejména u topspinových hráčů.

·        Mother of pearl

Minerální potah, který zpomaluje opotřebování při vyplétání.

Skluz

·        Polyamid PA 66

Materiál jehož přirozenou vlastností je skluz.

·        Silicone

Používán jako koncová a jednoduchá molekulární vrstva, která zajišťuje snadné odvíjení strun a dobrý skluz.

STRUKTURA STRUN

Natural Gut (přírodní struny)
Je to typ jak struktury, tak i specifického materiálu. Skupina 13-15 proužků, počet záleží na požadovaném konečném průměru, je dohromady spojena kolagenem. Tato provázanost zaručuje nejdokonalejší schopnost udržet napětí strun a tím i co nejlepší výkon. Přírodní struny jsou stále symbolem nejvyšší celosvětové kvality.

Multifilaments (mnohovlákna)
Skupina velkého množství vláken stejného průměru, která jsou všechna dohromady chráněna optimálním potahem. Tyto syntetické výplety jsou vysoce technické a zaručují skvělé výkony.

Wraps (zabalená vlákna)
Tento typ struktury je nejvšestrannější ve smyslu trvanlivosti a výkonu. Jedna či více vrstev svázaných vláken jsou zabaleny okolo velkého středového jádra.

Jednoduchý zábal
– jedna vrstva svázaných vláken je zabalena okolo centrálního                   
– středového jádra (S struktura).

Dvojitý zábal
-  dvě vrstvy svázaných vláken jsou zabaleny v protisměru (ZS struktura).

Macrofibers (makrovlákna)
Osm stejných svazků vláken je umístěno okolo centrálního mnohovláknového jádra. Tato struktura je podobná jako u mnohovláken a zajišťuje zvýšení komfort.

Monofilaments (jednovlákno)
Je složeno z centrálního jádra, které nataženo a potaženo. Průměr strun určuje také vlastnosti strun. Tenčí pro více síly a silnější pro větší trvanlivost

 

Pro Hurricane – výplet budoucnosti


Extrémní odolnost, síla a pohodlí, maximální kontrola díky stabilnímu napětí. Výplet Pro Hurricane je díky převratnému materiálu vyrobenému firmou Babolat odpovědí na specifické požadavky závodních hráčů.


Technologie XFP (Xtrem Futur Polymer) zaručuje pružnost o 40% vyšší než u běžných srovnatelných polyesterů při zachování vysoké odolnosti. Je to novinka pro hráče, kterým extrémně často praskají výplety. Vyrábí se v síle 1,25; 1,3 a 1,35. Tento výplet používají Andy Roddick, Fernando Gonzalez, Alex Corretja a další.
 
Stoprocentní profi výplet – vyzkoušejte zkombinovat výplet Pro Hurricane na dlouhých strunách s přírodními strunami Babolat VS (Team, Touch, Twin Gut) na krátkých strunách. Dosáhnete zvýšené odolnosti díky Pro Hurricanu a zároveň zvýšené pružnosti díky přírodním strunám.
 

Pro Hurricane – extrémně dobrá volba.

 

 

Vyhledávání

Rychlý kontakt

info@e-rakety.cz Mob: 722 25 97 11

Zasílání AKCÍ a novinek

Jméno:
Email:

Novinky


Uživatel: / Nákupní košík (0) / Registrace